soutěž „O Priessnitzův dortík“

XVIII. ročník soutěže odborných dovedností oboru Cukrář na téma

dívkám, slečnám a ženám k narozeninám…

Dne 25. ledna 2023 proběhla na Střední škole gastronomie, farmářství a služeb v Jeseníku soutěž pro žáky, kteří milují cukrářské řemeslo.

Naši školu reprezentovala žákyně 2. ročníku Kristýna Vaculová. Na soutěž ji připravovala učitelka odborného výcviku Bc. Blanka Vavříková.

Soutěžilo celkem čtrnáct soutěžících. Konkurence byla velmi silná.  Soutěž se skládala ze tří disciplín, proto byla hodně náročná na přípravu.

Prvním úkolem bylo prezentovat dort na dané téma. Kristýna svůj dort nazvala ,,Sladkých šestnáct“.

Perfektně vypadající dort byl také velmi dobře chuťově sladěný. Makový korpus byl naplněn mangovým krémem s mascarpone, mangovým želé a chuť doplňovaly křupavé čokoládové oplatky. Povrch dortu byl dozdoben modelovanými komponenty, kresbou a karamelem.  V této kategorii se naše soutěžící umístila na 3. místě.

Druhý soutěžní úkol byl zdobení perníčků.  V časovém limitu 60 minut se Kristýna s úkolem poprala velmi dobře a přes obrovskou trému se jí dílo povedlo a umístila se na 2. místě.

Třetím úkolem bylo vytvořit v časovém limitu 30 minut dvě modelované figurky zvířátek. Kristýnka umí krásně modelovat, tak to pro ni byla hračka. Její zvířátka obdivovala nejen porota, ale i ostatní soutěžící. Právem se v této kategorii umístila na 1. místě. Součtem všech výsledků se Kristýna Vaculová stala absolutní vítězkou soutěže. Velmi šťastná, se třemi medailemi, pohárem a velkým množstvím zážitků se vracela do Bzence. Perfektně reprezentovala naši školu. A i když byla soutěž hodně náročná, těší se na další.

Přejít nahoru