GASTRO KROMĚŘÍŽ 2023

9. ročník soutěže mladých odborníků v oblasti gastronomie s mezinárodní účastí.

Žákyně 2. ročníku oboru Cukrář Natálie Výborná se spolu s učitelkou odborného výcviku Mgr. Miroslavou Rajsiglovou vydala na tuto významnou gastronomickou soutěž.

Natálie soutěžila v kategorii Cukrář Junior. Jejím úkolem bylo vyrobit 6 kusů CUPCAKES, to je zdobený a plněný cupcake, na téma ,,Karneval“. Jedná se o pódiové vystoupení v časovém limitu 45 minut.

Co porotě Natálka předkládala k hodnocení? Musela vyrobit před zraky porotců i návštěvníků soutěže  cupcakes, které  sladila do chutě ,,Piňa Colády“. Upekla čokoládový korpus, připravila dušený ananas do náplně a cupcake nazdobila kokosovým krémem s mascarpone. Přidala čokoládové ozdoby na dané téma.

Hodnotící kritéria byla velmi přísná. Porota hodnotila vzhled, pracnost a nápaditost ozdob, organizaci práce, čistotu a ještě kromě jiných kritérií, hlavně chuť. Ta právě posunula naši soutěžící na přední místo. Bojovala mezi čtrnácti soutěžícími a to i z Portugalska a Slovenska. Pro Natálku to byl opravdu velký zážitek. Nervy hráli velkou roli. Ona to ale ustála a podařilo se jí dostat na přední pozice.  Získala v tak náročné soutěži zlaté pásmo a 2. místo.

A tak Bzenecká cukrářka, teprve druhačka, stanula na stupních vítězů.

Přejít nahoru