+420 518 384 527

náměstí Svobody 318
696 81 Bzenec

info@sosbzenec.cz

soutěž "O Priessnitzův dortík" - velký úspěch naší...

O Priessnitzův dortík

XVII. ročník soutěže odborných dovedností

Cukrář - junior

Dne 26. ledna 2022 proběhla na Střední škole gastronomie, farmářství a služeb v Jeseníku cukrářská soutěž pro studenty zapálené pro cukrářské řemeslo.

Naši školu reprezentovala žákyně 3. ročníku Kateřina Nešporová, připravovala se pod vedením své učitelky odborného výcviku Bc. Markéty Tůnové.

Soutěžilo celkem osm budoucích cukrářů. Tato soutěž je velmi náročná, vyžaduje všestranné umění cukráře. Zápolí se ve třech disciplínách.

První soutěžní úkol byl Slavnostní dort. Katka svůj dort nazvala ,,Největší láska každého muže“.

Krásně vytvořený dort i výborně chutnal. Skládal se z čokoládového a pistáciového korpusu, naplněný krémem s mascarpone s pistáciemi a malinovým želé. Chuť dortu doplňoval použitý likér Bacardy a bílkový máslový krém. Dort byl barevně dozdoben technikou airbrush a modelovanými komponenty. V této kategorii Katka získala nejvyšší počet bodů a 1. místo.  

V druhé části soutěžního úkolu byla Katka jako ,,ryba ve vodě“. Zdobení perníčků je její velmi oblíbená cukrářská práce.  Nazdobila krásně dva perníky ve slováckém stylu ve stanoveném limitu 1 hodiny. Získala opět nejvyšší počet bodů a 1. místo. 

A třetí disciplína byla sice na první pohled velmi jednoduchá, ale nebylo to tak. Každý soutěžící měl ručně metličkou vyšlehat 250 ml čerstvé smetany. Tuto pak použít na dva talíře s lívanečky. Naše favoritka zabojovala a povedlo se. Předvedla opět krásnou práci a precizně talíře nazdobila.

Tak se Katka Nešporová stala absolutní vítězkou cukrářské soutěže. S třemi medailemi na krku a pohárem v ruce odjížděla šťastná z Jeseníku, kde perfektně reprezentovala naši školu.

Fotogalerie (zde...)