+420 518 384 527

náměstí Svobody 318
696 81 Bzenec

info@sosbzenec.cz

Moravský pohár 2017

Ve dnech 4. - 6. dubna 2017 se konal již 15. ročník soutěže cukrářských dovedností s mezinárodní účastí Moravský pohár 2017. Probíhal v Brně na Střední škole Brno, Charbulova.

Soutěž je pro mladé budoucí cukráře. Je velmi náročná, neboť soutěžící musí zhotovit v časovém limitu deseti hodin slavnostní dort, tři druhy dezertů a dekorační výrobek. Vše soutěžící vyrábí před zraky přísné odborné komise. Hodnotí se nejen vzhled a chuť, ale i kreativita, organizace práce a jiná kritéria. Konkurence z jiných škol byla velmi silná a výkony soutěžících téměř vyrovnané.

Naši školu reprezentovala Monika Frolková, žákyně třetího ročníku oboru cukrář. Byla to její soutěžní premiéra a na soutěž se připravovala pod vedením učitelky odborného výcviku Bc. Blanky Vavříkové.

Souhra žákyně a trenérky přinesla své ovoce. Přípravě věnovaly spoustu volného času. Velkou podporou při tvůrčí činnosti jim byl celý cukrářský tým učitelů odborného výcviku.

V kategorii slavnostní dort získala Monika první místo a poprvé se postavila na stupně vítězů. Odborná komise vyzdvihla výjimečnou čokoládovo- pomerančovou chuť a precizní provedení. Vítězství dalších dvou kategorií dekorační výrobek a dezerty ji uniklo jen o vlásek. Dekorační výrobek byl zhotoven z taženého a litého karamelu, umělecky ztvárněný. Precizně vyrobené dezerty byly s příchutěmi maliny, pistácie a čokolády s arašídy.

Moniky profesionální přístup a precizní práce sklidila velký úspěch a kompozice na téma Plameny lásky získala nejvyšší počet bodů. V celkovém hodnocení se stala Monika absolutní vítězkou soutěže. Odbornou komisí je každoročně vysoce hodnocena práce s karamelem na jejíž přípravu se naše škola zaměřuje.

A tímto pokračuje vlna velkých úspěchů cukrářek ze Bzence.


[..] Zpět