+420 518 384 527

náměstí Svobody 318
696 81 Bzenec

info@sosbzenec.cz

Francie 2018

Poslední týden v září se na náměstí ve Bzenci opět objevil autobus s logem létajícího slona na bocích. Jak se pomalu stává tradicí, opět jsme vyrazili za hranice všedních dnů, tentokrát do Francie. V Paříži už jsme byli, takže tentokrát jsme si vybrali jako cíl Azurové pobřeží. Jezdí tam na dovolené filmové hvězdy, milionáři z celé planety, někteří tam mají svá trvalá sídla, proč bychom tam nemohli aspoň na chvíli pobýt i my?

24. září odpoledne jsme vyrazili. Zase nás byl plný autobus, spousta řečí, těšení a napjatého očekávání, jestli všechna naše očekávání budou splněna. Odjížděli jsme ze Bzence za nevlídného podmračeného počasí s prvními mrazíky, doufali jsme, že Azuro dostojí své pověsti alespoň co se počasí týká. A dostálo. Další den ráno, jak jsme se blížili k pobřeží Středozemního moře, bylo pořád tepleji a tepleji a vítalo nás nebe bez mráčku.

Naše první zastávka byla v Nice. Někteří si letní oblečení dali do zavazadlového prostoru autobusu, takže řada z nás jako první začala hledat své kufry a v nich kutat letní oblečení a sluneční brýle, protože bylo příjemných 25 stupňů a sluníčko pálilo jako o závod.

Postupně jsme navštívili kromě Nice také Cannes s jeho červšeným kobercem pro filmové hvězdy, Saint Tropéz s četnickou stanicí, nezapomenutelná byla návštěva městečka Eze s jeho proslulými parfumériemi, samozřejmě jsme nemohli vynechat monacké knížectví a kasino v Monte Carlu a ani Oceánografické muzeum, zajeli jsme  také do vnitrozemí, tam jsme si prohlédli hřbitov amerických vojáků z 2. světové války v Dragignanu a trochu jsme se báli při projížďce po uzoučkých silničkách kaňonem řeky Verdon. Jezero Svatého kříže bylo prostě úžasné, modré nebe a úplně jiný odstín vody a kolem skály. Fotky vypadají jako kýče, ale takové to tam opravdu bylo.

Poslední dva dny jsme strávili ve Švýcarsku, navštívili jsme Ženevu a na zpáteční cestě jsme si udělali zastávku na prohlídku hlavního města Bernu. Tam už počasí nebylo tak vlídné jako ve Francii, ale nezmokli jsme.

Hodnocení? Výborní řidiči, skvělý průvodce, nádherné počasí, nezapomenutelné zážitky.


[..] Zpět