+420 518 384 527

náměstí Svobody 318
696 81 Bzenec

info@sosbzenec.cz

Moravský pohár 2020

Ve dnech 14. a 15. ledna 2020 se konal již 18. ročník soutěže cukrářských dovedností Moravský pohár 2020 ve Střední škole Brno Charbulova.

Soutěž je určena pro mladé budoucí cukráře.  Patří mezi nejnáročnější soutěže v České republice. Výkony soutěžících se mnohdy vyrovnají profesionálům. Soutěžící pracují v týmu ve dvou. V časovém limitu 7 hodin musí zhotovit slavnostní dort, tři druhy dezertů a dekorační výrobek.

Na regulérnost soutěže dohlíží odborná komise. Její úkol je nelehký neboť hodnotí nejen vzhled celé kompozice, ale hlavně chuť. Důležitým kritériem je také vlastní práce soutěžících, dodržování technologických postupů a hygieny.

V letošním ročníku spolu soutěžilo devět škol a konkurence byla velká.

Naši školu reprezentovali ostřílení soutěžící oboru Cukrář. Tým složený z Kateřiny Ondříškové a Víta Holého se již zúčastnil minulého ročníku.

Katka se zaměřila na dezerty a práci s čokoládou. Vítek vytvářel dort a věnoval se práci s karamelem. Pod vedením své učitelky odborného výcviku Bc. Blanky Vavříkové vytvořili nádhernou a technicky náročnou kompozici v moderním duchu.

V kategorii slavnostní dort se umístili na 2. místě. Nezvyklá chuť a kombinace máku, hrušek a lehké smetanové náplně byla vysoce hodnocena odbornou komisí.

Dezerty dovedli do dokonalosti a získali v této kategorii 1. místo. Nebáli se nezvyklých chutí, kdy použili maracuju, pistácii a slaný karamel.

V celkovém hodnocení se stali absolutními vítězi a obhájili tím vítězství loňského roku.

Kromě toho, že si Vítek a Katka přivezli domů poháry, medaile a krásné ceny, navázali přátelství a dokázali se podpořit v nelehkých situacích při průběhu soutěže. Získali spoustu zkušeností do svého profesního života.


Moravský pohár 2020 Moravský pohár 2020 Moravský pohár 2020 Moravský pohár 2020 Moravský pohár 2020