+420 518 384 527

náměstí Svobody 318
696 81 Bzenec

info@sosbzenec.cz

21. ročník celostátní konverzační soutěže hotelových...

„Hranice mého jazyka jsou hranice mého světa“ (Ludwig Wittgenstein)

Tímto citátem jsme byli pozváni do Poděbrad na 21. ročník Celostátní konverzační soutěže hotelových škol. Soutěžní, ale současně velmi přátelské setkání studentů a učitelů ze škol z různých koutů České republiky se uskutečnilo ve dnech 21. - 22. 3. 2019 na Hotelové škole v Poděbradech.  Slavnostní zahájení soutěže uvedla kapela s příznačným názvem AL DENTE, velmi potěšila hudební produkce a úsměv vyvolala recitační vystoupení tematicky zasazená do hotelového i gastronomického prostředí.

Soutěžilo se ve 4 světových jazycích, každý jazyk vždy ve dvou kategoriích. Soutěž začala prezentacemi na téma Moderní trendy v gastronomii a stravování. V pátek se pokračovalo poslechovou a konverzační částí.

Naši školu reprezentovaly tři studentky oboru hotelnictví, v kategoriích AJ1, AJ2 a NJ1.

Nikol Kalašová ve své kategorii obsadila úžasné 1. místo (AJ2).

Soutěže se zúčastnila potřetí a po 4., a v loňském roce vybojovaném 2. místě, v letošním ročníku soutěže zvítězila. (viz prezentace)

Blahopřejeme!!!!

Adéla Bílková a Martina Mrázová se sice neumístily na stupních vítězů,  stejně jim děkujeme za reprezentaci školy a za odvahu porovnat své dovednosti a jazykové zkušenosti s ostatními studenty z celé republiky.

Uznání a obdiv nepatří jen vítězům, ale všem, kdo našli odvahu zúčastnit se této soutěže.

Prezentace (zde...)

 


21. ročník celostátní konverzační soutěže hotelových škol v cizích jazycích 21. ročník celostátní konverzační soutěže hotelových škol v cizích jazycích 21. ročník celostátní konverzační soutěže hotelových škol v cizích jazycích 21. ročník celostátní konverzační soutěže hotelových škol v cizích jazycích 21. ročník celostátní konverzační soutěže hotelových škol v cizích jazycích 21. ročník celostátní konverzační soutěže hotelových škol v cizích jazycích 21. ročník celostátní konverzační soutěže hotelových škol v cizích jazycích 21. ročník celostátní konverzační soutěže hotelových škol v cizích jazycích 21. ročník celostátní konverzační soutěže hotelových škol v cizích jazycích