+420 518 384 527

náměstí Svobody 318
696 81 Bzenec

info@sosbzenec.cz

GASTRO HRADEC Vitana Cup 2019

VELKÝ ÚSPĚCH CUKRÁŘSKÝCH TALENTŮ

Žáci oboru Cukrář se 28. 3. 2019 zúčastnili mezinárodní soutěže kuchařského a cukrářského umění s mezinárodní účastí GASTRO HRADEC Vitana Cup 2019 v Hradci Králové.

Budoucí cukráři vystavili svá díla v moderně pojaté kompozici skla a kovu.

Soutěžili v několika kategoriích.

V  kategorii Cukrářů Kadetů do 18 let se v silné konkurenci několika škol umístily naše žákyně na předních příčkách.

VERONIKA OPAVSKÁ obsadila celkově 1. místo a zlaté pásmo.

ADÉLA DROBILÍKOVÁ získala celkově 2. místo a zlaté pásmo.

Žhavým želízkem v ohni byl monument v kategorii Artistika Junior.

PETRA BURDOVÁ se umístila celkově na 1. místě a získala zlaté pásmo.

Pod vedením svého učitele  Bc. Michala Jagoše vytvořila moderní umělecké dílo z  čokolády, litého, foukaného a taženého karamelu v kombinaci s krokantem. Monument svojí výškou, kombinací materiálů a dokonalým provedením náročných technik zaujal nejen odbornou porotou ale i laickou veřejnost. Celkově byl hodnocený jako nejlepší vystavený exponát celé výstavy.

ADÉLA GREBENÍČKOVÁ se podílela také na úspěchu Bzenecké školy na soutěži a v kategorii Cukrář Junior získala 5. místo a zlaté pásmo. Její drobné, zdobené pralinky s odborným názvem petit fours zaujaly primátora města Hradec Králové, který je ocenil jako nejlepší exponát soutěže.

Již podruhé byla bzenecká škola oceněna v kategorii Cukrárna roku. Školní cukrárna získala 2. místo a zlaté pásmo.

Úspěchy na soutěžích jsou výsledkem práce celého kolektivu učitelů odborného výcviku oboru cukrář, kteří se snaží hledat talenty z řad žáků, podporovat, rozvíjet a připravovat je na prestižní soutěže.

Na tuto soutěž žáky připravovali učitelé Mgr. M. Uherková, Bc. K. Baťková, Bc. M. Jagoš a L. Maléřová.

Velkým oceněním této práce je jmenování učitelky odborného výcviku Bc. B. Vavříkové do pozice komisařky odborné poroty oboru cukrář.


GASTRO HRADEC Vitana Cup 2019 GASTRO HRADEC Vitana Cup 2019 GASTRO HRADEC Vitana Cup 2019 GASTRO HRADEC Vitana Cup 2019 GASTRO HRADEC Vitana Cup 2019 GASTRO HRADEC Vitana Cup 2019 GASTRO HRADEC Vitana Cup 2019 GASTRO HRADEC Vitana Cup 2019 GASTRO HRADEC Vitana Cup 2019