+420 518 384 527

náměstí Svobody 318
696 81 Bzenec

info@sosbzenec.cz

Brusel, 100. výročí vzniku Československé republiky

Při příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky obdržela naše škola pozvání na významnou reprezentativní akci, kterou uspořádalo Zastoupení Jihomoravského kraje při EU, společně s Kanceláří Bratislavského samosprávného kraje v Bruselu.

Akce s názvem Víno a umění z Malých Karpat a jižní Moravy proběhla 25. září 2018. Záštitu nad akcí pro přibližně sto hostů z evropských institucí, českých a slovenských ambasád nacházejících se v Bruselu a z obou krajů, převzal hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek a předseda Bratislavského samosprávného kraje Juraj Droba.

Cílem akce bylo představení obou regionů, regionálních specialit, vinařské tradice, a tím i podpora turistického ruchu. Prezentaci vína a regionálních specialit zajišťoval someliér z Vinařského fondu, studenti naší školy a Střední vinařské školy Valtice.

K ochutnání byly připraveny tradiční moravské a slovenské speciality. Student naší školy Lukáš Matejkovič prezentoval sladké výrobky dovezené z Česka, a to povidlové patenty a koláčky.

Kromě prezentace regionů byla v rámci přehlídky designu Design September představena také slovenská umělecká tvorba studentů Školy užitkového výtvarníctva J. Vydru.

Pro zúčastněné studenty  bylo jistě přínosem nejen setkání  s vlivnými osobnostmi , ale také absolvování  bohatého  kulturně- vzdělávací programu např. návštěva Domu evropských dějin, čokoládovny Neuhaus nebo Evropského parlamentu.