+420 518 384 527

náměstí Svobody 318
696 81 Bzenec

info@sosbzenec.cz

Projekt Zdravie na tanieri

U příležitosti 100. výročí založení Československé republiky byli pozváni ve dnech 22. - 24. 10. 2018 tři žáci oboru Hotelnictví ze tříd HT3A a HT2A k realizaci společného projektu "Zdravie na tanieri" u partnerské školy Hotelové akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch. Cílem projektu bylo připravit a prezentovat tradiční regionální pokrmy moravské a slovenské kuchyně. Naší žáci připravovali Patenty s povidly a mákem, Sádlový štrůdl s jablky, Šumajstr (v některých oblastech nazývaný Šumajzl, Manželstvo nebo Svajba) a již zapomenutý, ale velmi chutný pokrm Metyja. Prezentace a degustace všech připravených pokrmů (celkem 18) proběhla v aule školy za přítomnosti vedení školy a žáků prvních ročníků hotelové akademie.

V průběhu celého pobytu panovala na škole velmi milá, přátelská atmosféra, naši žáci se bez problémů zapojili do aktivit, které jim připravili jejich slovenští kolegové a objevili i kouzlo slovenského jazyka.


Projekt Zdravie na tanieri Projekt Zdravie na tanieri Projekt Zdravie na tanieri Projekt Zdravie na tanieri Projekt Zdravie na tanieri Projekt Zdravie na tanieri Projekt Zdravie na tanieri Projekt Zdravie na tanieri Projekt Zdravie na tanieri Projekt Zdravie na tanieri Projekt Zdravie na tanieri Projekt Zdravie na tanieri