+420 518 384 527

náměstí Svobody 318
696 81 Bzenec

info@sosbzenec.cz

Absolutní vítězství bzeneckého cukráře

Ve dnech 17. - 19. dubna 2018 se konal již 16. ročník soutěže cukrářských dovedností s mezinárodní účastí Moravský pohár 2018 ve Střední škole hotelové a služeb Kroměříž.

Soutěž je určena pro mladé budoucí cukráře. Patří mezi nejnáročnější soutěže v České republice. Soutěžící musí zhotovit v časovém limitu deseti hodin slavnostní dort, dekorační výrobek a tři druhy dezertů. Tento rok na téma ,,Svatba v přírodě“. Vše soutěžící vyrábí před zraky přísné odborné komise. Hodnotí se nejen vzhled a chuť, ale i nápaditost, dodržení tématu, náročnost, organizace práce a jiná kritéria. Konkurence z jiných škol byla velká a výkony všech soutěžících vyrovnané.

Naše škola nominovala žáka 1. ročníku Víta Holého. Byla to jeho soutěžní premiéra a na soutěž se připravoval pod vedením učitelky odborného výcviku Bc. Blanky Vavříkové.

Přestože je Vítek teprve prvák umí toho z cukrařiny hodně, protože peče doma už od malička. Pro cukrařinu je velmi zapálený a každou možnou chvilku věnoval přípravě, která trvala asi měsíc. Spolu se svou učitelkou kompozici vylepšovali a dovedli ji téměř k dokonalosti. Velkou podporu měli také v celém kolektivu učitelů a žáků cukrářského oboru.

Vítek, který byl nejmladší soutěžící na soutěži, získal ta nejlepší ocenění. Oslnil svým výkonem porotu a získal si sympatie i svých spolu soutěžících.

V kategorii Slavnostní dort získal 2. místo a poprvé se postavil na stupně vítězů. Odborná komise vyzdvihla precizní provedení, čokoládovou a tvarohovou chuť doplněnou malinovým želé.

Druhá kategorie Dekorační výrobek byl zhotoven z taženého a litého karamelu, umělecky ztvárněný s květem slunečnice. Za tuto kategorii získal 1. místo.

S nejvyšším počtem bodů a dokonalými dezerty vzhledem i chutí získal v kategorii Dezert opět 1. místo. Dezerty vyrobil do chuti kokosové, malinové Pavlova a čokolády s hruškou.

Vítkův profesionální přístup a precizní práce sklidila velký úspěch a kompozice na téma „S láskou v přírodě“ získala celkově nejvyšší počet bodů.

V celkovém hodnocení se stal Vítek Holý absolutním vítězem soutěže. S sebou domů si odnesl krásné poháry, medaile, hodnotné dary, ale hlavně hodně poznatků a zkušeností do dalšího profesního života.

 


Absolutní vítězství bzeneckého cukráře Absolutní vítězství bzeneckého cukráře Absolutní vítězství bzeneckého cukráře Absolutní vítězství bzeneckého cukráře Absolutní vítězství bzeneckého cukráře Absolutní vítězství bzeneckého cukráře