+420 518 384 527

náměstí Svobody 318
696 81 Bzenec

info@sosbzenec.cz

XVI. ročník Mezinárodní soutěže rybářských škol

Ve dnech 25. a 26. dubna t. r. proběhla v prostorách školy SŠ GHaL Bzenec p.o, a na školním závodě Rybářství Hodonín spol. s r.o. tradiční soutěž rybářských škol z České republiky a Slovenské republiky. Soutěžící a pedagogický doprovod byl uvítán v odpoledních hodinách v hotelu Junior, kde též bylo v salonku Grand slavnostní zahájení soutěže za přítomnosti ředitele školy Mgr. Marčíka a jeho zástupce ing. Vavřinové.

Po ubytování a večeři proběhla ve večerních hodinách na učebně Junior první část soutěže v teoretických znalostech a to v „Teoretickém testu“, „Latinských názvů sladkovodních ryb“ a „Latinských názvů vodních organismů“. Po této části se ujala prvenství Střední rybářská škola Vodňany a naši žáci obsadili druhé místo před Střední školou rybářskou a vodohospodářskou Třeboň. Na posledním místě skončila Spojená škola Ivanka při Dunaji.

Druhý den 26. dubna soutěž pokračovala technickou částí a to v praktických dovednostech žáků. První disciplína „Přišití sakoviny kaprového keseru“ proběhla v síťárně  na Přívoze. Po této disciplíně byl přejezd na Rybářství Hodonín spol. s r.o., kde v jeho areálu soutěž pokračovala v následných disciplínách „Hod vrhačkou na cíl“, „Jízda lodí“ a „Lov ryb udici na plavanou“. Po ukončení těchto soutěžních disciplín celkové prvenství v soutěži získala Střední škola rybářská a vodohospodářská Třeboň. Naši žáci ze SŠ GHaL Bzenec p.o. předstihli v praktických disciplínách Střední rybářskou školu Vodňany a celkově získali druhé místo. Střední rybářská škola Vodňany obsadila třetí místo a na čtvrtém místě se umístila Spojená škola Ivanka při Dunaji.

Po ukončení soutěže byl přejezd na večeři do Bzence a poté bylo slavnostní vyhlášení výsledku XVI. ročníku Mezinárodní soutěže rybářských škol a předání věcných darů, diplomů a pohárů v hotelu Junior.

Naše družstvo ze žáků SŠ GHaL Bzenec p.o., oboru Rybář získalo celkově II. místo v družstvech a v jednotlivých disciplínách I. a III. místo „Latinské názvy sladkovodních ryb“, I. místo „Latinské názvy vodních organismů“, III. místo „Přišití sakoviny kaprového keseru“ a I. místo „Lovu ryb na plavanou“. Celkově v jednotlivcích se naši žáci umístili na 4., 5., 6. a 13. místě. Velmi potěšující je, že žáci ze Střední školy gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec, příspěvková organizace se umístili před čtyřletými maturitními rybářskými školami s dlouholetou tradicí.

Naši školu reprezentovali žáci Duchoň Marek a Rehort Jan ze třídy LR1A, Procházka Radek a Vacenovský Michal ze třídy LR3Z.

 

Ing. Karel Pánský, garant soutěže