+420 518 384 527

náměstí Svobody 318
696 81 Bzenec

info@sosbzenec.cz

Mezinárodní soutěž Dřevorubec Junior 2018

Stává se již tradicí, že se v jarních křivoklátských lesích na půdě SLŠ a SOU Křivoklát setkávají mladí evropští dřevorubci, aby se zúčastnili soutěžní přehlídky žáků v práci s motorovou pilou. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se v soutěži Dřevorubec junior 2018 ve dnech 25. - 27. dubna utkalo celkem 34 závodníků z šesti zemí, Bulharska, České republiky, Polska, Rakouska, Slovenska a Srbska.

Soutěž probíhala přesně v souladu s mezinárodními pravidly, podle kterých se soutěžilo v disciplínách: výměna řetězu, kombinovaný řez, přesný řez, odvětvování a kácení. Souběžně však také probíhaly doprovodné disciplíny jako hod sekyrou, práce s vyvážecí soupravou či řezání břichatkou, kterých se mohl zúčastnit každý, tedy i veřejnost.

Soutěž totiž nebyla uzavřenou akcí spřátelených lesnických škol, výkony mladých dřevorubců mohl obdivovat kdokoli. Této možnosti hojně využili zástupci odborné veřejnosti i občané přilehlých vesnic a žáci nedalekých škol.

Celá akce proběhla v přátelském a sportovním duchu a mohla tak naplnit svůj hlavní cíl, a sice umožnit mladým dřevorubcům navázat přátelství s jejich evropskými kolegy a motivovat je k další práci a k dalšímu sebezdokonalování.

Bzenecké družstvo ve složení Daniel Slovák a Miroslav Zach, žáci MP1A, reprezentovali naši školu a velmi dobře obstáli v silné konkurenci domácích i zahraničních škol. Družstvo se umístilo na 5. místě v celkovém hodnocení a na 2. místě v konkurenci českých škol. V jednotlivcích bylo umístění následující: Daniel Slovák – 2. místo KÁCENÍ, 3. místo PŘESNÝ ŘEZ, Miroslav Zach – 2. místo JEDNOTLIVCI (16 škol, 34 soutěžících)

Michal Stříž, učitel OV LM