+420 518 384 527

náměstí Svobody 318
696 81 Bzenec

info@sosbzenec.cz

Myslivecké zkoušky 2017

Ve středu 11. října 2017 se na odloučeném pracovišti Bzenec – Přívoz konaly již tradičně myslivecké zkoušky. Stejně jako každoročně, se za účasti pana předsedy MVDr. Pavla Pohanky a sedmi zkušebních komisařů sešlo 9 adeptů myslivosti, aby zhodnotilo své vědomosti, získané v průběhu studia ve škole a zkušenosti nabyté při práci v mysliveckých sdruženích i osobní zálibě.

Po zahájení zkoušek ředitelem školy panem Mgr. Liborem Marčíkem, 7 chlapců z oboru Lesní mechanizátor, 1 Rybář a 1 Ekolog prověřilo své znalosti v oborech: myslivecká osvěta, myslivost a legislativa, myslivecká zoologie, péče o zvěř a její chov, myslivecká kynologie, lovecké zbraně a střelivo a lov zvěře. Zkušební komise letos ocenila velmi dobrou přípravu všech adeptů - všichni žáci prospěli ve všech oborech, z toho 3 žáci s vyznamenáním, z nich nejlépe si vedl Jan Losa ze třídy LR3Z, který všechny obory absolvoval s vyznamenáním.

Celkově proběhly zkoušky ve velmi dobré a přátelské atmosféře, díky organizačnímu zajištění ze strany pana Michala Stříže i dobré přípravě žáků. Doufáme, že celá akce bude dobrým příkladem pro ostatní žáky i veřejnost a zájemců o tento krásný obor bude nadále přibývat.

 

Ing. Stanislav Bimka

místopředseda zkušební komise

Více fotografií najdete ve fotogalerii: zde