+420 518 384 527

náměstí Svobody 318
696 81 Bzenec

info@sosbzenec.cz

Moravský pohár, opět absolutní vítězství naší cukrářky

Ve dnech 4. - 6. dubna 2017 se konal již 15. ročník soutěže cukrářských dovedností s mezinárodní účastí Moravský pohár 2017. Probíhal v Brně na Střední škole Brno, Charbulova.

Soutěž je pro mladé budoucí cukráře. Je velmi náročná, neboť soutěžící musí zhotovit v časovém limitu deseti hodin slavnostní dort, tři druhy dezertů a dekorační výrobek. Vše soutěžící vyrábí před zraky přísné odborné komise. Hodnotí se nejen vzhled a chuť, ale i kreativita, organizace práce a jiná kritéria. Konkurence z jiných škol byla velmi silná a výkony všech soutěžících téměř vyrovnané.

Naši školu reprezentovala Monika Frolková, žákyně třetího ročníku oboru cukrář. Byla to její soutěžní premiéra a na soutěž se připravovala pod vedením učitelky odborného výcviku Bc. Blanky Vavříkové.

Souhra žákyně a "trenérky" přinesla své ovoce. Přípravě věnovaly spoustu volného času. Velkou podporou při tvůrčí činnosti jim byl celý cukrářský tým učitelů odborného výcviku.

V kategorii slavnostní dort získala Monika první místo a poprvé se postavila na stupně vítězů. Odborná komise vyzdvihla výjimečnou čokoládovo-pomerančovou chuť a precizní provedení. Vítězství dalších dvou kategorií, dekorační výrobek a dezerty, ji uniklo jen o vlásek. Dekorační výrobek byl zhotoven z taženého a litého karamelu, umělecky ztvárněný. Precizně vyrobené dezerty byly s příchutěmi maliny, pistácie a čokolády s arašídy.

Moniky profesionální přístup a precizní práce sklidila velký úspěch a kompozice na téma Plameny lásky získala nejvyšší počet bodů. V celkovém hodnocení se stala Monika absolutní vítězkou soutěže. Odbornou komisí je každoročně vysoce hodnocena práce s karamelem na jejíž přípravu se naše škola zaměřuje.

 


Moravský pohár, opět absolutní vítězství naší cukrářky Moravský pohár, opět absolutní vítězství naší cukrářky Moravský pohár, opět absolutní vítězství naší cukrářky Moravský pohár, opět absolutní vítězství naší cukrářky Moravský pohár, opět absolutní vítězství naší cukrářky Moravský pohár, opět absolutní vítězství naší cukrářky Moravský pohár, opět absolutní vítězství naší cukrářky Moravský pohár, opět absolutní vítězství naší cukrářky Moravský pohár, opět absolutní vítězství naší cukrářky Moravský pohár, opět absolutní vítězství naší cukrářky Moravský pohár, opět absolutní vítězství naší cukrářky Moravský pohár, opět absolutní vítězství naší cukrářky Moravský pohár, opět absolutní vítězství naší cukrářky Moravský pohár, opět absolutní vítězství naší cukrářky Moravský pohár, opět absolutní vítězství naší cukrářky Moravský pohár, opět absolutní vítězství naší cukrářky Moravský pohár, opět absolutní vítězství naší cukrářky Moravský pohár, opět absolutní vítězství naší cukrářky Moravský pohár, opět absolutní vítězství naší cukrářky Moravský pohár, opět absolutní vítězství naší cukrářky